Dwa razy po 5:0 i III liga coraz bliżej

Od ostatniego wydania „Lubartowiaka” piłkarze Lewartu Lubartów rozegrali dwa kolejne spotkania w ramach rozgrywek IV ligi. Podopieczni Grzegorza Białka zdobyli w nich komplet sześciu punktów. Co ciekawe, oba mecze wyjazdowe zakończyły się zwycięstwami 5:0. Po trzydziestu jeden kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują pierwsze miejsce. Lider dotychczas zgromadził 73 punkty i o cztery punkty wyprzedza kolejny zespół, czyli Janowiankę Janów Lubelski. Do zakończenia sezonu pozostały już tylko trzy kolejki. „Biało-niebiescy” sprawę awansu do III ligi mają w swoich rękach. Wystarczy, że w trzech ostatnich meczach zdobędą pięć punktów na dziewięć możliwych. Wtedy nie będą musieli nawet oglądać się na wyniki osiągnięte przez Janowiankę.

Na wyjeździe, czyli w Lubartowie

W trzydziestej kolejce rozgrywek IV ligi piłkarze Lewartu grali na wyjeździe z Górnikiem II Łęczna. Wyjazdowy mecz odbył się w Lubartowie. Formalnie, to zespół z Łęcznej był gospodarzem. Grając na doskonale znanej sobie murawie, to „biało-niebiescy” byli zdecydowanym faworytem, mimo, iż w ostatnich spotkaniach szwankowała skuteczność. Jednak w konfrontacji z rezerwami pierwszoligowca Lewart wrócił na właściwe tory i zagrał bardzo skutecznie. Wynik 5:0 mówi sam za siebie, a były też dobre okazje na kolejne trafienia. Młody zespół Górnika II Łęczna skutecznie bronił się do 25 minuty, gdy do siatki trafił Paweł Myśliwiecki. Do przerwy było już 3:0, a na listę strzelców wpisali się Krystian Żelisko i ponownie Myśliwiecki. Po zmianie stron swojego trzeciego gola zdobył Myśliwiecki, kompletując hat-trica. Wynik w 75 minucie ustalił Kamil Zieliński. Wysoki wynik pozwolił szkoleniowcowi Lewartu na liczne zmiany w składzie. Siły podstawowych piłkarzy oszczędzane były na końcówkę sezonu.

Rezerwy Motoru były bez szans

W ostatnim z dotychczas rozegranych spotkań „biało-niebiescy” grali na wyjeździe z Motorem II Lublin. Podobnie, jak w konfrontacji z rezerwami Górnika Łęczna, również drugi zespół Motoru grał w zestawieniu składającym się z młodych piłkarzy. Podobieństw z tych spotkań jest znacznie więcej. Oba pojedynki wygrał Lewart 5:0, a do przerwy były takie same rezultaty, czyli 3:0. W obu meczach na listę strzelców wpisali się Paweł Myśliwiecki, Krystian Żelisko i Kamil Zieliński. W Lublinie swoje trafienia zanotowali także Łukasz Najda i Mateusz Miśkiewicz. Dla tego ostatniego był to debiutancki gol dla Lewartu w rozgrywkach ligowych. Można powiedzieć, że było lekko, łatwo i przyjemnie. Teraz przed podopiecznymi Grzegorza Białka decydujące spotkania w kontekście wygrania rozgrywek i awansu do III ligi.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Górnik II Łęczna – Lewart Lubartów 0:5 (0:3); bramki dla Lewartu zdobyli: Paweł Myśliwiecki w 25, 44, 64 z rzutu karnego, Krystian Żelisko w 39, Kamil Zieliński w 75 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Plesz (od 87 min. Stępień), Niewęgłowski, Majewski, Wdowicz, Kompanicki (od 82 min. Miśkiewicz), Wolski (od 80 min. Sulowski), Aftyka (od 65 min. Wójcik), Najda (od 65 min. Zieliński), Myśliwiecki (od 75 min. Pęksa), Żelisko (od 84 min. Paluch).

Motor II Lublin – Lewart Lubartów 0:5 (0:3); bramki dla Lewartu zdobyli: Paweł Myśliwiecki w 20, Łukasz Najda w 25, Kamil Zieliński w 40, Krystian Żelisko w 68, Mateusz Miśkiewicz w 87 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Kompanicki, Niewęgłowski, Majewski, Wdowicz, Zieliński (od 60 min. Wójcik), Wolski (od 78 min. Sulowski), Aftyka (od 75 min. Plesz), Najda (od 75 min. Pęksa), Myśliwiecki (od 83 min. Paluch), Żelisko (od 80 min. Miśkiewicz).

Wczoraj, czyli 5 czerwca w ramach trzydziestej drugiej kolejki piłkarze Lewartu grali na własnym boisku z Gryfem Gmina Zamość. Mecz zakończył się po zamknięciu tego wydania „Lubartowiaka”. Dwa ostatnie spotkania sezonu lubartowianie rozegrają na wyjazdach. W sobotę 8 czerwca rywalizowali będą z Huraganem Międzyrzec Podlaski, a w niedzielę 16 czerwca czeka ich konfrontacja z Opolaninem Opole Lubelskie.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź