Dwie stodoły w ogniu

W poniedziałek (4 lutego) o godzinie 20:46 wpłynęło zgłoszenie do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP o pożarze.  Jak się okazało w miejscowości Syry w gminie Kamionka, paliła się stodoła i ogień przeniósł się na drugą, oddaloną o 10m.

Z uwagi na zgłoszenie zostały rozdysponowane 2 jednostki gaśnicze z Lubartowa, 2 zastępy OSP z Kamionki oraz po jednym zastępie z OSP Samoklęski, OSP Syry, OSP Firlej, OSP Starościn, OSP Kozłówka. Bez wezwania przybyła OSP Samoklęski Kolonia. Miejsce pożaru zostało doświetlone z użyciem agregatów.

Jednostki gaśnicze  podały dwa prądy wody na budynek mieszkalny oraz na palącą się stodołę. Zagrożony również był budynek mieszkalny niezamieszkały oraz budynek gospodarczy. Miejsce zdarzenia zabezpieczyły też jednostki z Lubartowa. Akcję  kontynuowano poprzez podanie kolejnych prądów wody na stodołę i budynek gospodarczy, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się pożaru. W pierwszej całkowicie spalonej oborze znaleziono dwie butle na gaz, które schłodzono, a następnie wyniesiono. Rozpoczęto dogaszanie. Uszkodzone zostały okna w budynku mieszkalnym, w drugiej stodole spłonęła ściana szczytowa. W trakcie działań przybyła na miejsce ekipa pogotowia energetycznego w celu odłączenia zasilania oraz  przybyły dwa patrole policji. Łącznie w gaszeniu pożaru wzięło udział 73 osoby. Trwa ustalanie przyczyny pożaru. W całkowicie spalonej stodole spłonęło 30 bel słomy, 10 ton zboża oraz drobny sprzęt rolniczy.
(PO foto: KPSP)