Dzieci i młodzież wystawili jasełka

Świąteczny klimat zagościł w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie już na początku miesiąca, jednak to w czwartek 21. grudnia młodzież obchodziła swoje szkolne Święta Bożego Narodzenia.

Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od jasełek, które po raz pierwszy zostały zorganizowane we współpracy z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubartowie. Maluchy i licealiści, pod kierunkiem swoich nauczycieli, zaprezentowali bożonarodzeniowy spektakl, który został przedstawiony kolejno w szkole podstawowej oraz w liceum.

Młodzież z II LO zaprezentowała scenkę wigilijnego spotkania przyjaciół, którzy wspominali swoje własne jasełka z lat dziecięcych. Ilustracją do wspomnień były występy dzieci, które przedstawiły historię narodzin Chrystusa, wcielając się w role Maryi, Józefa, Aniołów, Pasterzy i innych postaci. Widownia mogła się włączyć we wspólne śpiewanie kolęd takich jak: „Przybieżeli do Betlejem” czy „Bóg się rodzi”. Na szczególne wyróżnienie zasługuje zespół złożony z uczniów II LO, którzy mogli podczas występu zaprezentować swój ogromny talent muzyczny. Kolęda „Ciemna nocy” była prezentacją współpracy artystów z obu szkół; a występ duetu uczennic reprezentujących zaprzyjaźnione szkoły wzruszył widzów najmocniej. Następnie głos zabrała pani dyrektor Halina Zdunek, która życzyła wszystkim radosnych, pełnych dobroci, miłości i pokoju Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i wielu sukcesów w zbliżającym się Nowym Roku. Radosny nastrój spotkania podkreśliło wspólne wykonanie przez solistów oraz publiczność kolędy „Tryumfy Króla Niebieskiego”.

Po uroczystości uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach, by tam podzielić się opłatkiem przy wigilijnym stole i potrawach, które niosły po całym budynku zapach rodzinnej i świątecznej atmosfery. W odwiedziny przybyli także absolwenci II LO, by wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień. Jasełka i wigilie klasowe to piękna, szkolna tradycja, która pokazuje, że rodzina II LO ma się bardzo dobrze.

Reżyserami bożonarodzeniowych jasełek byli ksiądz Paweł Kościuk z II LO oraz pani Małgorzata Boguszewicz z SP nr 4; wspierali ich swoją pomocą: panie Ewa Czech i Jolanta Antos oraz panowie Paweł Pasikowski i Łukasz Wasyluk.