Dzieci z klas I- III skorzystają z opieki w szkołach

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział na konferencji 13 maja częściowe otwarcie szkół podstawowych. Z opieki nauczycieli będą mogły skorzystać dzieci w klasach 1-3. Starsi uczniowie będą mogli przyjść do szkół na indywidualne konsultacje.

Od poniedziałku 18 maja będzie można prowadzić zajęcia praktyczne w szkołach policealnych. – Szersza będzie też możliwość korzystania z otwartych miejsc uprawiania sportu. Pod pewnymi rygorami będzie można korzystać z sal sportowych i gimnastycznych. Ma być też umożliwione organizowanie prób, ćwiczeń, indywidualnych zajęć na uczelniach artystycznych. Szczególnie dla tych, którzy przygotowują się do egzaminów, konkursów. Kształcenie praktyczne ma się odbywać za zgodą pełnoletnich uczniów.

Zmiany, które dotyczą większej liczby uczniów będą wprowadzone od 25 maja, gdzie w klasach 1-3 zostanie uruchomiona opieka nad dziećmi, z zachowanie reżimu sanitarnego. Podobnie jak w przedszkolach, nie będzie to zwyczajna edukacja, tylko zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne. Rodzice zdecydują o tym, czy dziecko będzie posyłane na te zajęcia opiekuńcze. Będzie nadal możliwość korzystania z zasiłku opiekuńczego.