Dzięki temu porozumieniu mieszkańcy Lubartowa zapłacą mniej za instalacje fotowoltaiczne

Dzięki porozumieniu Miasta Lubartów z lokalnymi przedsiębiorcami mieszkańcy miasta zapłacą mniej za instalacje fotowoltaiczne. Porozumienie dotyczące współpracy biznesu i samorządu na rzecz budowy instalacji fotowoltaicznych w prywatnych budynkach, to silne wsparcie lokalnych firm i promocja odnawialnych źródeł energii.

Sygnatariuszami dokumentu są Burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik oraz przedstawiciele firm PPHU Zalfon Daniel Zalewski i Interduo Bujek Kłopotek Sowa sp.j.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Nasza propozycja pokazuje, że przez produkty lokalne możemy promować bardzo korzystne rozwiązania finansowe dla naszych mieszkańców. Dziękuję przedstawicielom naszych lubartowskich firm, za to że możemy podpisać to porozumienie – mówi Krzysztof Paśnik, Burmistrz Miasta Lubartów.

Jest to pionierskie rozwiązanie w ramach którego mieszkańcy otrzymają kompleksowe wsparcie – atrakcyjny koszt instalacji fotowoltaicznej, kompleksową pomoc przy wypełnieniu dokumentów, niezbędnych do uzyskania dofinansowania do takiej instalacji oraz komplet dokumentów niezbędnych do przyłączenia instalacji do sieci dystrybucyjnej.

Cieszymy się z tej współpracy. Z naszej strony mogę zapewnić, że oferowane przez nas panele to bardzo innowacyjne rozwiązanie, m.in. w zakresie bezpieczeństwa – mówi Daniel Zalewski z firmy Zalfon. Z kolei Jakub Sowa, przedstawiciel firmy Interduo zapewnia, że jego firma udzieli wszelkiej pomocy w zakresie instalacji paneli, wykorzystując posiadane trzynastoletnie doświadczenie w pracach instalacyjnych.

Na mocy porozumienia Urząd Miasta Lubartów zobowiązuje się do informowania mieszkańców i pomocy w wypełnianiu i składaniu wniosków na pozyskanie dofinansowania do budowy instalacji fotowoltaicznych w ramach rządowego programu „Mój prąd”.

Porozumienie to nie tylko realna pomoc mieszkańcom. To również wykorzystanie potencjału lokalnych przedsiębiorstw, których działalność związana jest z produkcją i montażem instalacji fotowoltaicznych. Impuls rozwojowy, który w ten sposób kierowany jest na rynek, przyczyni się do ich dalszego wzrostu i przyspieszenia rozwoju, a tym samym do zwiększenia potencjału gospodarczego Lubartowa.

To działanie to również znaczący krok w stronę poprawy jakości środowiska naturalnego. Dzięki dobrze dobranej instalacji fotowoltaicznej możliwe jest wytwarzanie energii elektrycznej pokrywającej nawet 100 proc. potrzeb. Pozyskiwanie energii z własnej elektrowni domowej to nie tylko realne oszczędności finansowe. Wytwarzanie energii u źródła jest najbardziej ekologiczną metodą jej pozyskiwania i przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliw kopalnych a tym samym emisji zanieczyszczeń z tym związanych.

materiał:UM