Dzień Dziecka w Kozłówce

Z okazji Dnia Dziecka muzeum zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne zwiedzanie oraz wydarzenie promujące ruch na świeżym powietrzu i zdrowy styl życia. 1 czerwca w Kozłówce będzie można zobaczyć pokazy gimnastyczne oraz wziąć udział w grach i zabawach sportowych, animacjach i zajęciach plastycznych oraz zagrać w pałacowe gry planszowe.

„Sportowa Kozłówka” z okazji Dnia Dziecka to nawiązanie do tradycji Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, którego prezesem był Adam Zamoyski, II ordynat kozłowiecki. Promocja sportu, gimnastyki i zdrowego stylu życia, wyrażonego w motcie organizacji „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Dodatkowo dla najmłodszych dzieci (3-10 lat) organizatorzy proponują specjalne zwiedzanie pałacu podczas którego dzieci w koronach na głowie przeobrażą się w mieszkańców pałacu i pod okiem przewodniczki w stroju z epoki zwiedzą wnętrza pałacowe.
Zwiedzanie odbędzie się o godz., 11:00 i 12:00, wymagana rezerwacja: [email protected] lub telefonicznie 81 852 83 10.

Na wszystkie ekspozycje w tym dniu wstęp jest bezpłatny dla dzieci do 18 roku życia (warto wcześniej zarezerwować bilety mailowo, telefonicznie lub w kasie Muzeum.