Dzień Kota w oddziale przedszkolnym SP3

Od 2006 roku, 17 lutego, w Polsce obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji pani Kinga Grzelak z biblioteki szkolnej zorganizowała imprezę dla dzieci z oddziału zerowego pod hasłem „Kocie sprawki”.

Spotkanie rozpoczęło się od głośnego przeczytania opowiadania E. Lechowicz pt.: ”Skąd się wzięły koty?”. Dzieci miały także okazję obejrzeć różne książki, w których obecny był motyw kota. Poznały także koty występujące w znanych filmach i kreskówkach.

Zajęciom towarzyszyły zabawy z elementami rywalizacji, podczas których dzieci miały okazję wykazać się sprawnością manualną, orientacją w przestrzeni czy myśleniem logicznym. W zwijaniu włóczki na czas udział wzięły także wychowawczynie: pani Magdalena Kwiatkowska i pani Paulina Mazurek. Dużo emocji wzbudziła układanka w formie tangramu. Maluchy miały za zadanie ułożyć z siedmiu figur geometrycznych kształt… kota.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki dostały materiały do wykonania samodzielnej pracy plastycznej (rysunki kotów, maski), a za aktywność podczas zajęć każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal. Dzieci, w ramach podziękowania za organizację niecodziennych zajęć, przekazały do biblioteki szkolnej książkę z serii „Zaopiekuj się mną”.

 

Kinga Grzelak