DZIEŃ MISIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 3 W LUBARTOWIE

25 listopada biblioteka szkolna zorganizowała imprezę czytelniczą z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu gościły u nas dzieci z oddziału zerowego wraz z wychowawczynią – panią Magdaleną Kwiatkowską. Każdy uczeń przybył do biblioteki ze swoim ulubionym pluszakiem. Dzieci miały okazję obejrzeć różne książki, w których obecny jest motyw misia, zarówno jeśli chodzi o pozycje z zakresu literatury pięknej, jak i popularnonaukowej. Poznały także wierszyki i zagadki dotyczące misiów występujących w znanych książeczkach, filmach i kreskówkach. Dowiedziały się o tym, w jakich okolicznościach zostało ustanowione to miłe dla najmłodszych święto, które już od kilkunastu lat obchodzone jest na całym świecie.

Podczas spotkania w bibliotece uczniowie uzyskali wiele interesujących informacji na temat poszczególnych gatunków niedźwiedzi żyjących w różnych warunkach przyrodniczych. Poza tym dzieci miały okazję wykazać się sprawnością manualną, sklejając własnego misia z przygotowanych elementów. Wysłuchały także bajki o Złotowłosej i trzech niedźwiadkach, do której mają w domu wykonać własną ilustrację. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku – ciasteczek w kształcie misia. Na zakończenie maluchy złożyły uroczystą przysięgę, w której zobowiązały się kochać i szanować wszystkie pluszowe misie.

Spotkanie w bibliotece było dla nas okazją do poznania naszych najmłodszych uczniów, natomiast dla dzieci impreza czytelnicza stanowiła miłe urozmaicenie nauki w tak trudnym czasie pandemii, gdy szkoła jest cicha i pusta, ponieważ wszyscy inni uczniowie muszą odbywać naukę w domu. Imprezę czytelniczą zorganizowały bibliotekarki szkolne: Ewa Abramek, Kinga Grzelak oraz Danuta Olejniczek.

Danuta Olejniczek