Dzień Otwarty w RCEZ

O tym, że Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie  ma wiele niepowtarzalnych atutów, mógł przekonać się każdy, kto 31 maja odwiedził mury  szkoły. Mottem przewodnim tegorocznego Dnia Otwartego było: „RCEZ – przymierz sie do zawodu!”. Zamysłem organizatorów było pokazanie, że nauka w „Zetce” to nie tylko książki, zeszyty i tablica, ale również aktywne i twórcze spędzanie wolnego czasu.

Na tych, którzy zdecydowali się odwiedzić szkołę czekało wiele atrakcji. W programie imprezy można było m.in.: zwiedzić nowocześnie wyposażone warsztaty szkolne, kuźnię, pomieszczenia bursy szkolnej. Odbył się pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej, kwesta „Pola Nadziei 2022” na rzecz Lubartowskiego Hospicjum Św. Anny, pokaz sprzętu i maszyn budowlanych, prezentacja zawodu technika elektronika, sylwetki absolwenta oraz pracowni elektronicznej, pokaz kowalstwa tradycyjnego, prezentacja przyczepy energii odnawialnej /OZE/.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu przez całą imprezę oprowadzali młodszych kolegów po budynkach szkoły, w Plenerowej Kawiarence Zawodowca na każdego czekała przepyszna zupa pomidorowa oraz ciasta, przygotowane przez panie kucharki z bursy.

W czasie „Dnia otwartego” odbyło się również plenerowe karaoke; XV edycja konkursu „Kultura i obycie umilają życie” oraz podsumowanie Powiatowego Konkursu „Wyjątkowe jednostki – autorytety”. Na zwycięzców czekały nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Zarówno licznie przybyli goście, jak i nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać, jak równeż skorzystać z oferty instytucji współpracujących ze szkołą: Powiatowego Urzędu Pracy w Lubartowie, Drukarni Dako, Komedy Powiatowej Policji w Lubartowie czy Ośrodka Szkolenia Kierowców OSIOR. Dmuchaniec, symulator dachowań,  pokręcona fotobudka 360, samochody Ferrari, Porsche symulator dachowań, warkoczykarnia, Zawodowy Turniej Siatkarski, konkurencje sportowe i rekreacyjne, quiz sportowy – to dodatkowe atrakcje Dnia Otwartego.

RCEZ – to nie tylko szkoła marzeń, która umozliwia zdobycie zawodu z przyszlością, ale także szkoła, która łączy tradycję z nowoczesnością!

RCEZ Lubartów