Dzień Ziemi w II LO

Pierwszy Dzień Ziemi był obchodzony 50 lat temu – 22 kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. Już 20 lat później, w 1990 roku, Dzień Ziemi zaczęto obchodzić na całym świecie, również w Polsce.

Celem akcji jest  promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety. Dzień Ziemi jest uważany za największe ekologiczne święto świata. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło: ,,Zainwestuj w Naszą Planetę”

Dwa razy z opiekunami Panią Katarzyną Płaszczewską i Panem Łukaszem Wasylukiem wybrali się na sprzątanie miasta Lubartów. Inicjatorem akcji był Burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik. Worki i rękawice dostarczył Związek Komunalny Gmin Ziemi Lubartowskiej. Miejscem akcji były okolice stacji kolejowej od ulicy Krańcowej. Grupa bardzo zaangażowała się w swoją pracę i zebrała 25 worków odpadów. Ta symboliczna inicjatywa ma za zadanie przypomnieć, że dzień Ziemi powinien być każdego dnia. Pamiętajmy o takich rzeczach jak segregowanie śmieci i nie zaśmiecanie naszej planety, bo mamy ją tylko jedną.

Nie mamy już czasu, aby obchodzić Dzień Ziemi  tylko raz do roku.

Pomyśl co możesz zmienić już teraz?

II LO