Dziesięć trafień Pawła Myśliwieckiego

Ostatnio piłkarze Lewartu Lubartów, którzy uczestniczą w rozgrywkach IV ligi rozegrali dwa mecze. Podopieczni Grzegorza Białka zdobyli w nich trzy punkty. Na własnym boisku przegrali z Cisowianką Drzewce, a na wyjeździe pokonali Ogniwo Wierzbica. Po dziesięciu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują piąte miejsce. Zgromadzili 20 punktów, a do lidera tracą 3 oczka.

Beniaminek wygrał w Lubartowie

W dziewiątej kolejce sezonu zawodnicy Lewartu na własnym boisku spotkali się z Cisowianką Drzewce. Przeciwnik to beniaminek mający w składzie byłych zawodników Lewartu – Jakuba Długosza i Konrada Szczotkę. Mecz rozegrano nietypowo, bo w piątek, dodatkowo przy sztucznym oświetleniu. Atmosfera przypominająca futbolowe spotkania na wysokim szczeblu pozytywnie podziałała na obie drużyny. Kibice, którzy przybyli na stadion w Lubartowie zobaczyli ciekawy pojedynek. W pierwszej połowie obie jedenastki grały szybko i ofensywnie. W 19 minucie Łukasz Najda idealnie dośrodkował w pole karne wprost na głowę Pawła Myśliwieckiego. Napastnik gospodarzy idealnie strzelił i piłka zatrzymała się w siatce przyjezdnych. Po zmianie stron goście śmielej zaatakowali bramkę Lewartu. Damian Podleśny zmuszony był trzy razy wyjmować piłkę z siatki. Cisowianka wygrała 3:1 i wywiozła z Lubartowa komplet punktów.

Pełna kontrola w Wierzbicy

Ogniowo Wierzbica to piąty i ostatni z beniaminków lubelskiej IV ligi, z którymi w tym sezonie rywalizuje Lewart. W niedzielę 1 października „biało-niebiescy” dopisali do swojego konta trzy punkty po wygranej na wyjeździe 2:0. W 13 minucie z rzutu karnego trafił Paweł Myśliwiecki, dla którego była to dziesiąta bramka strzelona w tym sezonie. To połowa bramkowego dorobku podopiecznych Grzegorza Białka z rundy jesiennej. Jeszcze przed przerwą Myśliwiecki ponownie ustawił piłkę na jedenastym metrze. Tym razem piłka nie znalazła drogi do siatki i do przerwy goście prowadzili różnicą jednego trafienia. Kilka minut po zmianie stron Łukasz Najda zdobył gola, a asystę zaliczył Filip Michałów. Później już Lewart grał spokojnie i wyraźnie oszczędzał siły na drugą część sezonu. Miejscowi zaś nie potrafili stworzyć groźnych sytuacji pod bramką Damiana Podleśnego.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Cisowianka Drzewce 1:3 (1:0); bramkę dla Lewartu w 19 minucie zdobył Paweł Myśliwiecki.

Skład Lewartu: Podleśny – Michałów (od 85 min. Duda), Niewęgłowski, Gede, Plesz, Parada (od 46 min. Pęksa), Wolski (od 34 min. Sulowski), Zieliński (od 79 min. Majewski), Aftyka (od 69 min. Pikul), Najda (od 75 min. Iskierka), Myśliwiecki.

Ogniwo Wierzbica – Lewart Lubartów 0:2 (0:1); bramki dla Lewartu zdobyli: Paweł Myśliwiecki w 13 z rzutu karnego, Łukasz Najda w 53 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Michałów (od 73 min. Pęksa), Niewęgłowski, Gede, Iskierka (od 63 min. Urban), Plesz, Pikul (od 78 min. Majewski), Wolski, Najda (od 86 min. Duda), Aftyka (od 82 min. Parada), Myśliwiecki (od 89 min. Sulowski).

W najbliższą sobotę 7 października, w ramach jedenastej kolejki piłkarze Lewartu zagrają na własnym boisku z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Początek spotkania o godzinie 12.00. Dwunasta kolejka zaplanowana jest na weekend 14/15 października. Wtedy to jedenastka z Lubartowa zagra na wyjeździe ze Stalą Kraśnik. Mecz w niedzielę 15 października rozpocznie się o godzinie 14.00.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź