Dziewczęta z „Chopina” na pudle Mistrzostw Województwa!

Sukcesem zakończył się udział drużyn dziewcząt i chłopców w Mistrzostwach Województwa w Badmintonie Drużynowym w ramach Licealiady.

Zawody odbyły się 24 listopada w Ludwinie. Wystartowały w nich najlepsze szkolne drużyny szkół ponadpodstawowych z całego województwa. Zespoły dziewcząt i chłopców podzielono na grupy, w których rywalizowały systemem „każdy z każdym”, a następnie rozegrano mecze o czołowe miejsca w turnieju.

Drużyna dziewcząt z ZS nr 2 w Lubartowie, po zwycięstwach grupowych z II LO Lublin i LO Puchaczów, zajęły I miejsce w grupie i rozegrały wyrównany pojedynek z II LO Chełm, walcząc o możliwość gry o I miejsce w turnieju. Ostatecznie, po wyrównanych pojedynkach singlowych i deblu, dziewczęta z „Chopina” uległy konkurentkom. Ostatecznie zajęły najlepsze w historii szkoły- III miejsce w zawodach wojewódzkich. Drużyna chłopców również spisała się znakomicie i po zwycięstwie grupowym z I LO Chełm i przegranej z IV LO Lublin zajęła ostatecznie 4 miejsce w turnieju, co jest również najlepszym wynikiem drużyn męskich ZS nr 2 w Lubartowie w historii.

Składy drużyn ZS nr 2 w Lubartowie:

Dziewczęta- Aleksandra Szumiło, Julia Przysiadła, Oliwia Podleśna;

Chłopcy- Adam Pożarowszczyk, Szymon Czubacki, Aleksander Pęksa;

Opiekun: Zbigniew Sajda.Drużynom z „Chopina” gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ZS2