„Dziewczynka z emocjami” – spektakl w LOK

Lubartowski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci od lat 4 na bezpłatny spektakl „Dziewczynka z emocjami”.  Jest to wydarzenie artystyczno -edukacyjne Teatru Andersena w Lublinie, dedykowane placówkom przedszkolnym i klasom zerowym szkół podstawowych.

27 września o godz. 12.00 w sali widowiskowej LOK odbędzie się spektakl pt. „Dziewczynka z emocjami”. Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązuje rezerwacja i decyduje kolejność zgłoszeń. Tel. 81 855 22 42 wew. 34

„Dziewczynka z emocjami”  to wydarzenie, gdzie sztuka teatru łączy się z pedagogiką, a spektakl staje się pretekstem do rozmowy o emocjach.

Główną bohaterką jest dziewczynka, która nudząc się w swoim pokoju, zaczyna bawić się i wyobrażać sobie różne światy (inspirowane baśnią Hansa Christiana Andersena “Dziewczynka z zapałkami”). Spotyka więc m.in. złodzieja, policjanta, dziadka, babcię, a każde poznanie sprawia, że bohaterka doświadcza różnych emocji. I to one stają się centrum naszej opowieści – to jak dziewczynka doświadcza emocji, jak je wyraża, komunikuje i wreszcie, jaki jest odbiór i reakcja dorosłych.

Przygody bohaterki można jednak modyfikować. Narratorka nie tylko pozwala, ale zachęca widzów do zmian sytuacji, wprowadzenia słów w usta bohaterów. Aktorzy na żywo będą improwizować sytuacje teatralne zaproponowane przez widzów i zapraszać wszystkich do próby odpowiedzi na pytania – czy dziecko ma prawo wyrażać swoje emocje, czy należy je tonować i wreszcie jak przyjmować, reagować.

Spektakl jest realizowany w koprodukcji z Fundacją Kropka z Lublina.

 Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowe Centrum Kultury: Kultura Interwencje. Edycja 2023.

SC