Dziewczyny z II LO w wielkim finale

8 kwietnia odbył się finał IX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej, w którym wystartowały uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie.

Stu uczniów z całej Polski, którzy zakwalifikowali się do dalszych eliminacji na podstawie sprawdzianu online, pisało kolejny test o podwyższonym stopniu trudności. Na jego podstawie wyłoniono 10. ścisłych finalistów, którzy mieli zmierzyć się z pytaniami ustnymi.

II LO z Lubartowa wypadło w konkursie najlepiej, ponieważ obie reprezentantki szkoły: Wiktoria Pacek z klasy I G i Magdalena Skrzypiec z klasy I A zakwalifikowały się do „szczęśliwej dziesiątki”. Trzeba wspomnieć, że dziewczyny napisały test rewelacyjnie – kolejno na 2. i 3. miejscu. Wiktoria Pacek została laureatką Konkursu, zdobywając nagrodę główną, czyli stypendium w wysokości 3000 zł. Obie dziewczyny otrzymały również cenne nagrody książkowe.

Gorąco gratulujemy Wiktorii i Magdzie i życzymy dalszych sukcesów! Uczennice przygotowywała do Konkursu pani psycholog Anna Suchodolska.

Materiał: II LO