Elektrogumisie: oddaj starą pralkę i zużyte baterie

 

Masz stary, bezużyteczny sprzęt elektryczny lub elektroniczny? Masz zużyte baterie? Nie wiesz co z nimi zrobić? Na pewno nie wyrzucaj.

Ruszyła V Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Drugie Życie Elektrośmieci”.

Lubartowskie II LO im. Piotra Filreja jest jedną z 59 placówek ponadgimnazjalnych biorących w nim udział. Od 15 listopada br. do 30 kwietnia 2013 r. zadania konkursowe będzie realizować 216 zespołów w całym kraju. – Nie ukrywamy, że nasz zespół, występujący pod nazwą „Elektrogumisie” będzie walczył o główną nagrodę, którą jest tablica multimedialna – mówi Przemysław Kural, nauczyciel i opiekun grupy.

Już dziś uczniowie zachęcają do pozbywania się zużytych baterii, wrzucając je do specjalnych pojemników wystawionych w lubartowskich sklepach i urzędach (np. Urząd Gminy, Urząd Miasta).

  • Prosimy wszystkich mieszkańców Lubartowa o przyłączenie się do zbiórki baterii. Można zgłaszać się do nas, jeśli ktoś ma do oddania zużyty sprzęt typu pralki, lodówki – mówi Przemysław Kural.

Organizatorem konkursu jest Europejska Platforma Recyklingu Polska Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S. A. oraz Europejska Platforma Recyklingu Bateries Poland Sp. z o. o.

Kontakt do opiekuna Elektrogumisiów to:

przemek1136@wp.pl, 603913871

foto: Elektrogumisie

(J.A.)