Europejski Tydzień Sportu

Już po raz drugi dzięki staraniom Lubartowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sportu w naszym mieście zagości Europejski Tydzień Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok. W Polsce koordynatorem projektu jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

Członkowie LTPSu przygotowali kilka wydarzeń dla mieszkańców Lubartowa i okolic. Zaczynamy w sobotę 21 września spływem kajakowym z Woli Skromowskiej do Jeziorzan. Spływ zakończony zostanie ogniskiem. Tego samego dnia , o godzinie 20:00 z parkingu dawnej Kaplicy MBNP w Lubartowie, przy ulicy Lubelskiej wystartuje nocny rajd rowerowy do Lasów Kozłowieckich, które również przewiduje ognisko. Kolejnym wydarzeniem będzie Światowy dzień dojeżdżania Rowerem do Pracy – edycja jesienna. W piątek 27 września od godziny 6:40 na Placu przed Ratuszem członkowie Lubartowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sportu będą promować codzienną jazdę rowerem. Będzie rozstawiony Rowerowy Tor Przeszkód, na wszystkich mieszkańców, którzy tego dnia przyjadą pod Namiot rozstawiony w Centrum Lubartowa będą czekały zestawy oświetlenia rowerowego oraz poczęstunek. Lubartowskie Towarzystwo Przyjaciół Sportu od zawsze związane było z siatkówką, dlatego i dla tej dyscypliny znajdzie się miejsce. Na sobotę 28 września zaplanowany jest Turniej Siatkówki drużyn amatorskich – Parafiada Cup VII oraz otwarty Trening Siatkówki dla kobiet i chętnych!
Oprócz wymienionych wydarzeń planowane są jeszcze niespodzianki, dlatego warto dołączyć do oficjalnego wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/870176563355239/ gdzie opisywane są wszystkie wydarzenia, oraz informacje o zapisach. KAŻDY UCZESTNIK naszych wydarzeń otrzyma upominki Europejskiego Tygodnia Sportu. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Światowy dzień dojeżdżania rowerem do pracy rowerem jest współfinansowany ze Środków Finansowych Miasta Lubartów.