„Fantastyka na Sportowo” po raz siódmy w Lubartowie

Ogólnopolski turniej piłki nożnej, gry planszowe, konkursy i sportowe wyzwania – te i wiele innych atrakcji szykują organizatorzy dwu-dniowego konwentu „Fantastyka na sportowo”, jedynego takiego wydarzenia w Polsce. Impreza odbędzie się 4 lipca w siedzibie LOK i na boisku przy Gimnazjum nr 2 w Lubartowie.

„Fantastyka na sportowo” to wyjątkowa impreza, gdzie na boisku sportowym spotykają się przedstawiciele fandomu (miłośników fantastyki) z różnych miast Polski. W ubiegłych latach zmierzyły się ze sobą drużyny z Lubartowa, Milejowa, Zamościa, Lublina, Świdnika i innych. Impreza organizowana jest w Lubartowie od siedmiu lat. Organizatorem wydarzenia jest Klub Fantastyki „Zielony Smok” z Lubartowskiego Ośrodka Kultury.

O atrakcjach konwentu oraz szczegółach opowiada Kamil Lisek, opiekun klubu.

fantastyka1

– Jakie atrakcje czekają na uczestników konwentu?

– Konwent podzielony jest na dwie części: część konwentową i sportową. Najważniejszym wydarzeniem podczas dwóch dni imprezy jest Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej, w którym drużyny rywalizować będą o miejsca na podium. Oprócz tego wyłonimy najlepszego bramkarza i strzelca turnieju. W trakcie konwentu odbędą się konkursy oraz turnieje gier planszowych. Na zwycięzców obydwu części imprezy czekają atrakcyjne nagrody. Dla uczestników (o ile dopisze pogoda) przewidujemy grilla.

– Jak i do kiedy można zgłaszać swoją drużynę?

– Impreza skierowana jest do klubów fantastyki, stowarzyszeń oraz fanów fantastyki z całej Polski. Drużynę (min 10 osób) zgłaszamy poprzez przesłanie karty zgłoszeniowej (do pobrania na www.fns.kfzs.pl) na adres e-mailowy naszego klubu: zielony.smok.lubartow@gmail.com. Przed przesłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z regulaminem, który również znajduje się na naszej stronie internetowej. Na karty czekamy do 28 czerwca.

– Dlaczego warto przyjechać na konwent?

– Ponieważ jest to jedyne takie wydarzenie w Polsce. Tylko u nas kluby fantastyki i stowarzyszenia mogą wziąć udział w zorganizowanej imprezie sportowej, z profesjonalnym sędzią i systemem pucharowym. Jest to też jedyna okazja do spotkania się z ludźmi o tych samych zainteresowaniach i porozmawiania o nich. Zapraszam wszystkich miłośników fantastyki z Lubartowa i okolic do udziału w konwencie! Za pomoc w organizacji imprezy dziękuję sponsorom: Urzędowi Miasta Lubartowa, Lubartowskiemu Ośrodkowi Kultury, sklepowi Mas Sport z Lublina, panu Krzysztofowi Piskorskiemu i sklepowi Lewiatan, Bankowi Spółdzielczemu i lokalnym firmom. Patronom medialnym dziękuję za pomoc w promocji imprezy.