Ferie na sportowo

Zimowe ferie zbliżają się już do końca. Dla młodych sportowców z lubartowskich klubów był to czas wypoczynku od nauki szkolnej, ale równocześnie możliwość większej dawki treningów. Nasi sportowcy ferie spędzali w różny sposób. Organizowane były zajęcia na miejscu, czyli w Lubartowie. Byli też tacy, którzy wyjechali na obozy sportowe – na terenie Polski, a także do Hiszpanii.

Już pierwszego dnia ferii w pawilonie sportowym przy ul. Krzywe Koło rozpoczęły się „Ferie z rakietką”. Uczestniczyli w nich przedstawiciele sekcji tenisa stołowego Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Przez dwa tygodnie od poniedziałku do piątku organizowane były zajęcia dla najmłodszej grupy szkoleniowej oraz starszych zawodników. Zdecydowana większość zajęć odbywała się pod okiem trenera Jakuba Sagana.

Zawodnicy sekcji taekwon-do Lewartu wzięli udział w Centralnym Zimowym Zgrupowaniu Taekwon-do w Szczyrku. Oprócz solidnej dawki specjalistycznych treningów był też czas na zimowe atrakcje. Narty, sanki, zabawy w zimowej scenerii oraz skocznia narciarska, to tylko niektóre z elementów pobytu w Szczyrku.

Zagraniczny kierunek obrali młodzi piłkarze z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Grupa 56 zawodników wraz z trenerami udała się do Hiszpanii. Tam trenowali m.in. prowadzeni przez hiszpańskich szkoleniowców. Odbyły się też sparingi z miejscowymi zespołami. Niezapomniane wrażenie pozostawiła wizyta na słynnym stadionie Camp Nou, gdzie występuje Robert Lewandowski. Miało to miejsce podczas meczu ligi hiszpańskiej FC Barcelona – Gatafe.

A na miejscu w Lubartowie MOSiR także zadbał o uczestników swoich zajęć. Jedną z atrakcji pierwszego tygodnia ferii był wodny tor przeszkód. Cieszył się ogromną popularnością.

ig; foto: materiały organizatorów