FERIE NA SPORTOWO

Ferie zimowe, to czas zasłużonego odpoczynku od szkoły i nauki. Cieszy fakt, że dzieci i młodzież z naszego miasta spędza wolne dni na sportowo. Oto kilka przykładów aktywnego i sportowego wypoczynku z udziałem lubartowskich klubów sportowych.

W pierwszym tygodniu ferii przedstawiciele sekcji taekwon-do Miejskiego Klubu Sportowego Lewart AGS Lubartów przebywali w Szczyrku na Centralnym Zimowym Zgrupowaniu Taekwon-do. Bardzo ważne były specjalistyczne treningi, ale organizatorzy zapewnili uczestnikom szereg innych atrakcji. Spotkania towarzyskie, wycieczki, rozmowy z gośćmi z zagranicy, ciekawe zabawy i konkursy, a jak warunki atmosferyczne pozwalały, to także jazda na nartach, czy snowboardzie.

Sekcja tenisa stołowego Lewartu zorganizowała akcję Ferie z rakietką w Lewarcie. Zajęcia dla dzieci odbywały się w pawilonie przy ul. Krzywe Koło i miały przede wszystkim charakter gier i zabaw sportowych. Jednym z elementów była Mała Olimpiada w Lewarcie. Najmłodsi zawodnicy wzięli udział w mini-olimpiadzie składającej się z 8 konkurencji. Najlepiej zaprezentowali się Marcel Sagan i Maks Malczewski, ale najważniejsze było, że wszyscy uczestnicy mieli zapewnioną wspaniałą zabawę.

Propozycję spędzenia czasu na sportowo zapewnił też Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Przez całe ferie trwał Quiz sportowy, w którym trzeba było wykazać się szeroką wiedzą na temat sportu – od tego w wymiarze globalnym, dotyczącym Igrzysk Olimpijskich, aż po znajomość sportu w wymiarze lokalnym, czyli lubartowskim. Niektóre grupy MOSiR-u uczestniczyły w treningach, spotkaniach sparingowych i wyjazdach na sportowe atrakcje do Lublina. Zespół rocznika 2014 pod opieką trenera Pawła Majchera wziął udział w swoim pierwszym turnieju – PCPN CUP 2022. Młodzi piłkarze w Stalowej Woli rywalizowali z drużynami z Ostrowca Świętokrzyskiego, Nowej Dęby, Radomia i Kielc.

Ofertę wspólnego spędzania ferii dla dzieci miał też Młodzieżowy Klub Sportowy „Lubartów”. Zajęcia miały szeroki przekrój oferowanych form. Były zajęcia ruchowe i sportowe oraz m.in. takie atrakcje jak tworzenie rekwizytów na przedstawienie, czy zajęcia taneczne.

ig