Spotkania z grami planszowymi II

Już za tydzień ferie zimowe. Klub Zielony Smok  zaprasza wszystkich miłośników gier planszowych do Lubartowskiego Ośrodka Kultury – 18 stycznia.

Startujemy o godzinie 10.00 -mówi instruktor LOK Konrad Lisek  – Każdy kto chciałby zagrać, a nie potrafi, jest mile widziany. Żaden problem – nauczymy, wyjaśnimy, pomożemy.

W programie tegorocznej drugiej już edycji zaplanowano m.in. turniej w ekonomiczną grę planszową „Puerto” autorstwa Andreasa Seyfartha. Wersja oryginalna została wydana w Niemczech w 2002 roku poprzez firmę Alea. W Polsce gra ukazała się dopiero w 2007 roku nakładem Wydawnictwa Lacerta. Polska wersja jest rozszerzona w stosunku do wersji niemieckiej o 14 dodatkowych budynków. Gra tuż po jej opublikowaniu wspięła się na szczyt prestiżowego rankingu BoardGameGeek (BGG) i utrzymywała się na pierwszym miejscu przez kilkadziesiąt miesięcy. W Polsce gra zdobyła tytuł Gra Roku 2008. W plebiscycie internetowym zdobyła również wyróżnienie: Gra Roku 2008 – Wyróżnienie Graczy. W grze wyeliminowano prawie całkowicie element losowości. Główną „przeszkodą” dla graczy są ich partnerzy w rozgrywce. Gra osadzona jest w czasach, gdy Puerto Rico (kilka lat po jego utworzeniu) przeżywało swój pierwszy okres rozkwitu.

HARMONOGRAM SPOTKANIA Z GRAMI PLANSZOWYMI II

od godziny 11.00 – Turniej Puerto
od godziny14.00 – Turniej Mondo
od godziny16.00 – Turniej Dobble
od godziny 18.00 – Konkurs z Wiedzy Wszelakiej, czyli popisz się wiedzą wyniesioną z szkoły i nie tylko.

Planowane zakończenie 20.00. Organizatorzy zachęcają hasłem : Zacznij Ferie z Nami na Planszy !

mroczne moce