Festiwal na Ludową Nutę – Lubartów 2019

7 września na placu przed ratuszem odbędzie się Festiwal na Ludową Nutę, czyli prezentacja dorobku artystycznego oraz integracja środowiska kapel wykonujących muzykę ludową.

Festiwal jest kontynuacją Muzykowania na Ludową Nutę, które do tej pory odbyło się aż 25 razy i na stałe wpisało w kalendarz wydarzeń kulturalnych w Lubartowie. W tym roku, dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2019 wydarzenie ma szansę na kontynuację na jeszcze większą skalę niż dotychczas.

Podczas wydarzenia będziemy mieli okazję zapoznać się z tradycyjną muzyką ludową, przyjrzeć się strojom, które kiedyś nosili nasi przodkowie zamieszkujący tereny Lubelszczyzny oraz wziąć udział w dwóch głównych koncertach.

Pierwsza z nich to prezentacja kapel z okolic Lubelszczyzny. W tej części wystąpią zespoły, które przyjęły zaproszenie na festiwal i zaprezentują swój repertuar zgromadzonej, na lubartowskim rynku, publiczności.

Druga część to występy gwiazd festiwalu, czyli dwa koncerty główne, które podsumują całość spotkania.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa strojów ludowych. Impreza ma na celu integrację międzypokoleniową, zapraszamy więc całe rodziny do wspólnego świętowania. Wstęp wolny

 

Uwaga! Kapele ludowe, które chciałyby zaprezentować się na lubartowskim Rynku, mają czas do 19 sierpnia na zapisy. Więcej informacji: www.loklubartow.pl/aktualnosci/2019/08/festiwal-na-ludowa-nute-lubartow-2019/

Lubartowski Ośrodek Kultury

ul. Rynek II 1

21-100 Lubartów

www.loklubartow.pl