Festiwal „Śladami Singera” 2023 za nami

Widowiskowy pokaz z akrobatyką, tańcem, beat boxem, fireshow i elementami sztuki cyrkowej podziwialiśmy 16 lipca na placu przed ratuszem. Odbył się on w ramach Festiwalu Śladami Singera, który trwał w Lubartowie 15 – 16 lipca. Do Lubartowa zjechali artyści nie tylko z Polski, ale też Włoch, Grecji, USA, Szwecji, Peru, Czech i Niemiec.

Była to już trzynasta edycja festiwalu, który od 2011 roku organizowany jest przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie. Lubartów był w tym roku pierwszym z 14 przystanków tego wydarzenia.

W tym roku festiwal rozpoczął się 15 lipca plenerową projekcją filmu dokumentalnego „Po-lin. Okruchy pamięci” w reżyserii Jolanty Dylewskiej.

Już dzień wcześniej zaprezentowano gazetę festiwalową „Sztukmistrz”.

16 lipca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta byliśmy świadkami świetnego monodramu w wykonaniu Witolda Dąbrowskiego (Teatr NN). „Spektakl „Zapomniane opowieści rabinów i cadyków” ukazuje legendy, podania, dokumenty, poprzez które poznajemy wybranych przedstawicieli żydowskiego życia religijnego w dawnej, wielokulturowej Polsce.

Serce lubartowskiej publiczności podbili „Przyjaciele Sztukmistrza”.

Widowiskowy pokaz z akrobatyką, tańcem, beat boxem, fireshow i elementami sztuki cyrkowej wyreżyserował Arkadiusz Ziętek. Do Lubartowa zjechali artyści nie tylko z Polski, ale też Włoch, Grecji, USA, Szwecji, Peru, Czech i Niemiec.

Następnie odwiedzą takie miejscowości jak: Łęczna, Krasnystaw, Bychawa; Szczebrzeszyn, Piaski, Kraśnik, Goraj, Biłgoraj, Janów Lubelski, Krasnobród, Stary Dzików, Józefów i Lublin.

(kw)