Festiwal „Śladami Singera”- zapraszamy na wydarzenie

Przypominamy, że zbliża się festiwal „Śladami Singera”, który odbędzie się w dniach 11 – 12 lipca. Będzie można obejrzeć filmy dokumentalne w kinie Lewart czy zobaczyć plenerowe widowisko teatralne z muzyką na żywo na placu przed ratuszem.

Festiwal „Śladami Singera” został powołany w 2011 roku. Jego organizatorem jest Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie. Co roku w lipcu festiwal wędruje od miasta do miasta, zatrzymując się na chwilę w każdym z nich, gdzie poprzez artystyczne działania przywoływana jest pamięć, organizatorzy uczą, bawią i wzruszają widzów.

Program XIV Festiwalu „Śladami Singera”:

11 lipca – godz. 19.30 Lubartowski Ośrodek Kultury – odbędzie się projekcja filmów dokumentalnych „Ukos światła” i „Czytając Sienkiewicza na pustyni Negev”. Przed wyświetleniem filmów będzie zaprezentowana gazeta festiwalowa „Sztukmistrz”.

12 lipca – godz. 18.00 Lubartowski Ośrodek Kultury – odbędzie się performatywne czytanie książki „Sztukmistrz z Lublina” z udziałem publiczności. Czytanie poprowadzi Witold Dąbrowski.

 godz. 20.00 – plac przed LOK – będzie widowisko teatralne z muzyką na żywo i elementami tańca, żonglerki, fire show pt. „Przyjaciele Sztukmistrza 2024”, inspirowane osobistymi wspomnieniami Izaaka Singera. Reżyserem jest Arkadiusz Ziętek. Wystąpią artyści z Polski, Chorwacki, Ukrainy i Argentyny.

W przypadku niepogody program odbędzie się w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Wstęp wolny.