Festiwal sztuki po raz drugi

moriah woodsJuż 28 sierpnia w Lubartowie rozpocznie się L’ART Festiwal. Święto sztuki potrwa do soboty 30 sierpnia.

Druga edycja festiwalu może poszczycić się niezwykle bogatą ofertą programową. Najmocniejszą stroną jest bez wątpienia scena muzyczna. Scena główna stanie przed Pałacem, koncerty będą odbywać się również w amfiteatrze. Zagrają dla nas Buka, Łona i Webber, Bajzel, In Limbo, uczestnicy konkursu Żywy Rap, The Fraiz (Białoruś), Spectacular (Jamajka), Moriah Woods (USA) oraz wielu innych.

Amfiteatr będzie również pełnił funkcję kina plenerowego. Każdego dnia odbywać się tam będą seanse filmowe (przegląd Filmów „Pasje”, przegląd filmów zapomnianych i nigdy nie puszczanych w telewizji publicznej).

Na Rynku królować będzie teatr. Dwa spektakle plenerowe zaprezentuje grupa Terminus, a Quo z Nowej Soli, która została niezwykle ciepło przyjęta w ubiegłorocznej edycji L’ART. Na miłośników tańca czekają pokazy tańca celtyckiego i Break Dance.

L’ART to również okazja do bezpośredniego spotkania z artystami. Organizatorzy przygotowali szereg warsztatów (m.in. fotograficzne, poi, teatralno-taneczne), na które już prowadzone są zapisy. Cafe Piwnica na trzy dni zamieni się w miejsce spotkań. O swoich doświadczeniach opowiedzą podróżnicy i fotografowie.

Zapisywać można się również na turniej piłki błotnej, dyscypliny, która cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Ale to nie jedyna atrakcja sportowa. Swoje umiejętności zaprezentuje Fundacja Sztukmistrze. Na widzów czekają pokazy Capoeira, Freestyle Footbal, Gladio/MKS oraz otwarty przez trzy dni Skate Park.

Pełen program i informacje dotyczące zapisów na wydarzenia festiwalowe dostępne są na stronie www.lart.art.pl. Za pośrednictwem strony można również zapisywać się na bezpłatne pole namiotowe, dostępne dla widzów przez cały okres trwania wydarzenia. Organizatorzy zapraszają również na profil na facebooku, gdzie pojawiają się najświeższe aktualności https://www.facebook.com/lartfestiwal.