Finał Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

Wolontariusze z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie wraz z opiekunami jak co roku wzięli czynny udział w ogólnopolskiej inicjatywie Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę organizowanej od 1993 roku przez Polskie Radio Lublin, kierowanej przez Ewę Dados.

Jest to zbiórka trwałej żywności, odzieży, środków czystości, słodyczy i zabawek dla potrzebujących rodzin. W akcji tej nie zbiera się żadnych środków finansowych, dlatego też osiągnęła ona dużą popularność.

Jeden z dwóch sztabów Charytatywnej Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę w Powiecie Lubartowskim mieścił się w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie, koordynatorem był p. Daniel Kisiewicz.

Wolontariusze zebrali: 600kg żywności długoterminowej, 1000kg odzieży, 50kg obuwia, 220kg zabawek, 100kg artykułów szkolnych i papierniczych oraz 600kg środków czystości. Akcję wsparli: społeczność Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie oraz Bursy Szkolnej, społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi, Szkoły Podstawowej im.Orła Białego w Niedźwiadzie, Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli, Wiejskie Koło Gospodyń w Nowej Wsi, Wójt Gminy Serniki, OSP KSRG Nowa Wola.Wszystkim darczyńcom RCEZ serdecznie dziękuje.

RCEZ