Finalistka Akademii Przedsiębiorczości

Anna Lipska z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu „Akademia Przedsiębiorczości”.

Konkurs zorganizowany został po raz czwarty przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Jest to konkurs, który wymaga od uczestników systematyczności i samodyscypliny oraz wiedzy z szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Obejmuje swoim zakresem takie tematy jak: komunikacja interpersonalna, istota funkcjonowania gospodarki rynkowej, pieniądz i bankowość, podatki i ubezpieczenia, działalność przedsiębiorstw, marketing, rynek pracy, współpraca międzynarodowa.

Rywalizacja składa się z dwóch części. Pierwsza trwała od listopada do kwietnia i polegała na rozwiązywaniu testów według harmonogramu ogłoszonego przez organizatora. Do rozwiązania uczestnik miał 8 testów, które podlegały ocenie punktowej. Do każdego z testów było tylko jedno podejście. Po rozwiązaniu wszystkich testów i po osiągnięciu ustalonego progu procentowego, uczeń kwalifikował się do rozgrywki ogólnopolskiej. Finałowy – II etap potyczek „Akademii Przedsiębiorczości” miał miejsce 17 maja na Wydziale Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie.

W II LO do konkursu przystąpiło 25 uczestników, 8 uczniów pozytywnie zakończyło testy, ale tylko Ania Lipska zakwalifikowała się do II etapu, w którym uzyskała tytuł finalisty. Ania pracowała pod opieką nauczyciela podstaw przedsiębiorczości Elżbiety Mizio.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

II LO/AO