Firma z Lubartowa dokończy remont budynku przy Farnej

Urząd Miasta Lubartów wybrał firmę w przetargu na dokończenie przebudowy budynku przy ulicy Farnej w Lubartowie na Punkt Informacji Turystycznej wraz z z remontem tarasu.

W przetargu zgłosilo się trzech chętnych. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma MTS Spółka Jawna T. Sternik, M. Sternik z Lubartowa. Jej oferta wynosi 243 547, 61 złotych. Urząd Miasta Lubartów zamierzał przeznaczyć na dokończenie przebudowy kwotę 266 703, 66 złotych.

Jak już informowaliśmy – poprzedni wykonawca zszedł z placu budowy. Po inwentaryzacji, zgodnie z przepisami Ustawy prawo zamówień publicznych ratusz ogłosił nowe postępowanie na dokończenie inwestycji. Nowy wykonawca będzie miał czas na dokończenie przebudowy do 31 sierpnia. Prace obejmują wykonanie nowej izolacji tarasu przyległego do budynku wraz z wykonaniem jego nawierzchni, wymianę części pokrycia dachowego, poprawienie i dokończenie obróbek blacharskich, wykonanie gzymsów i rynien, dokończenie docieplenia ścian oraz wykonanie elewacji. W budynku będzie trzeba też wykończyć wnętrze poprzez ustawienie ścianek działowych, malowanie pomieszczeń, układanie glazury. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu Zielony LOF, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.

Sylwia Cichoń