Firma z Lublina przebuduje lubartowski park

Firma MEDIA -BUD z Lublina zajmie się przebudową Parku Miejskiego. 31 lipca ratusz rozstrzygnął przetarg na wykonanie tej inwestycji.

Przypomnijmy, że oferty złożyły cztery firmy. Najniższą cenę 10 980 000,000 zaproponowała MEDIA- BUD z Lublina. Pozostałe przedsiębiorstwa, które wystartowały w przetargu nie zmieściły się w limicie zaplanowanych przez miasto środków na ten cel. Wynoszą one ponad 11 mln zł.

Przebudowa Parku Miejskiego ma się odbyć w ramach projektu Zielony LOF współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Prace obejmą podstawowe zabiegi pielęgnacyjne i rewaloryzacyjne przestrzeni publicznej oraz podkreślenie i wydobycie historycznego kontekstu terenu.

W sąsiedztwie pałacu ma powstać salon ogrodowy z zachowaniem istniejącego układu komunikacyjnego oraz formy wnętrz ogrodowych i nasadzeń kwaterowych. Fontanna i schody przy stawie zostaną odnowione, a staw będzie oczyszczony z mułu i zanieczyszczeń organicznych. W projekcie przewidziana jest też likwidacja znajdującej się na nim wyspy. Woda w stawie ma być napowietrzana przez trzy dysze – gejzery.

W pierwszym etapie prac w parku nie będzie budowy nowego amfiteatru, budynku toalet oraz zaplecza technicznego parku, placu zabaw dla dzieci i siłowni plenerowej, ogrodu sensorycznego, fontanny posadzkowej – wodnego placu zabaw, budowy płyty betonowej (pod skatepark / lodowisko), części dróg i dwóch sekcji ogrodzenia. Prace mogą potrwać do końca września 2020 roku.

kw, fot. KW