Fotografie Katarzyny Lenarciak i Katarzyny Wójcik w bibliotece

Fotografie naszej redakcyjnej koleżanki Katarzyny Wójcik oraz artystki i graficzki Katarzyny Lenarciak można oglądać na wystawie  pt. „FotoGrafia” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubartowie.

Wystawę otwarto 16 czerwca. Znajdują się na niej fotografie różnego gatunku – reportaż, fotografia dziecięca, uliczna, krajobrazy.  Obie autorki ekspozycji łączy pasja do fotografowania, pogoń za światłem, chęć zatracenia się w magicznym świecie pełnym nastroju, koloru i światła, a czasem jego braku.

Katarzyna Lenarciak to dyplomowana artysta plastyk. Zainteresowanie fotografią ma od wielu lat. Swoje prace malarskie, graficzne i fotograficzne prezentowała na wystawach indywidualnych i zbiorowych w naszym mieście oraz na wielu ekspozycjach krajowych. Zawodowo zajmuje się grafiką komputerową. Jest autorką identyfikacji wizualnych wielu firm i instytucji. Katarzyna Lenarciak ma nadzieję, że wystawa zainspiruje naszą lubartowską młodzież do różnych działań twórczych, do poszukiwań.

Katarzyna Wójcik – fotoreporterka, redaktorka gazety „Lubartowiak“, która zajmuje się fotografią reportażową, uliczną, przyrodniczo – krajobrazową. Od ponad 10 lat rejestruje wydarzenia oraz zmiany w przestrzeni miasta. Prace Kasi znajdują się w wielu materiałach promocyjnych. Warto podkreślić, że Fotogram z Festiwalu Muzyki Cygańskiej został wyróżniony publikacją w międzynarodowym albumie internetowej galerii sztuki Photographers Magazine.

Jak podkreśla Katarzyna Wójcik – fotografia jest dla niej to opowieścią, której nie da się opowiedzieć za pomocą słów. Zdjęcia na wystawie są efektem pracy zawodowej jako fotoreporterki oraz samotnych, rowerowych wypraw z aparatem. Światło zmienia zwykły kadr w magię.

Wystawę można oglądać w bibliotece do końca sierpnia.

SC