Galeria malarstwa w bibliotece Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej

W październiku w Bibliotece Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie odbył się wernisaż wystawy malarstwa i rysunku uczennic Klaudii Kęski, Weroniki Małyski i Agaty Żurawskiej. Organizatorem wystawy była nauczycielka plastyki – pani Beata Józefaciuk.

Klaudia Kęska jest uczennicą klasy pierwszej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik ekonomista. Jej pasją jest rysunek odręczny, a szkicownik stał się niezastąpionym towarzyszem już od najmłodszych lat. Ulubionymi technikami wykonywania prac Klaudii są akwarela i ołówek. Tematy prac związane są z postacią ludzką, gdzie najczęstszą formą wypowiedzi jest portret. Obok człowieka pojawia się nieodzowny towarzysz – zwierzę, stąd niektóre prace przedstawiają zwierzęta w zabawnych i zaskakujących pozach. Klaudia przeniosła swoje umiejętności również do komercyjnej rzeczywistości. Maluje kurtki dżinsowe, co jest ciekawą alternatywą dla sztuki we współczesnym świecie. Klaudia jest także laureatką wielu konkursów plastycznych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim, co dowodzi uznania dla jej talentu i obecności w artystycznym świecie.

Weronika Małyska jest uczennicą klasy pierwszej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik budownictwa. Jej prace, wykonane głównie akwarelą, przedstawiają krajobrazy, martwą naturę i zwierzęta.

Agata Żurawska to uczennica klasy drugiej Technikum Zawodowego kształcącego w zawodzie technik ekonomista. W swoich pracach chętnie sięga po elementy fantastyki.

Zaprezentowane na wystawie prace plastyczne pozwalają całej społeczności Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej na korzystania z dorobku twórczego uczennic oraz umożliwiają  kontakt ze sztuką w warunkach szkolnych. Kontakt ze sztuką kształtuje wrażliwość, poczucie estetyki, daje możliwość obcowania z pięknem każdego dnia.

Agnieszka Sachar