Gimnazjaliści „maszerowali po zdrowie”

16 września w Gimnazjum nr 2 w Lubartowie odbyła się impreza promująca zdrowy i aktywny styl życia, pod hasłem Marsz po zdrowie.

W „XVI Marszu po zdrowie” wzięło udział 210 uczniów z klas I – III naszego gimnazjum. Pod opieką wychowawców pokonali oni 7–kilometrową trasę marszu, która wiodła wschodnią stroną naszego miasta, a swój start i metę miała w naszej szkole. Podczas marszu uczniowie rozwiązywali zadania z dziedziny sportu, zdrowego odżywiania, ekologii i geografii regionu. Największą wiedzą wykazały się klasy I b, I c, I d, III a i III b uzyskując po 57 punktów.

Po powrocie reprezentacje klasowe składające się z 8 uczniów wzięły udział w konkurencjach sprawnościowych, m.in.: bieg z przekazaniem pałeczki sztafetowej, przenoszenie piłek lekarskich z ringo do ringo, bieg ze skakanką, przechodzenie przez koła hula hop, czy przeciąganie liny. W sportowych potyczkach najlepsza okazała się klasa III c, która zgromadziła 19 punktów.

Po wzmożonym wysiłku intelektualnym i fizycznym przyszedł czas na poczęstunek. Na uczestników Marszu czekały kiełbaski z grilla, bułeczki i woda mineralna.

W klasyfikacji generalnej XVI Marszu po zdrowie w kategorii klas pierwszych zwyciężyła klasa I c z 72 punktami. Wśród klas drugich najlepsza okazała się klasa II a uzyskując 69 punktów. Natomiast w klasach trzecich oraz w kategorii open bezkonkurencyjna okazała się klasa III c z wynikiem 73 punktów. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy w kategorii open, dodatkowo Puchar Przechodni XVI Marszu po zdrowie oraz kosz pełen owoców. Nagrody wręczał Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Lubartowie Sławomir Zdunek.

Na zakończenie imprezy odbył się mini turniej piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami klas I, II i III. Wszystkie mecze były niezwykle zacięte, a walka o zwycięstwo w każdym spotkaniu trwała do ostatnich minut. Najlepsza okazała się reprezentacja klas II, która wygrała oba swoje pojedynki, pokonując drużynę klas I 2:1 i klas III 1:0. W meczu o trzecie miejsce pierwszoklasiści okazali się nieznacznie lepsi od swoich kolegów z klas III zwyciężając 1:0.

Arkadiusz Smolarz

dsc05516dsc05581dsc05546dsc05633image091image104dsc05648dsc05640

_zdj-glowne