Gimnazjum nr 2 w projekcie TalentowiSKO

Zachęceni sukcesem, jaki odniosło Gimnazjum w poprzedniej edycji TalentowiSKO, również w tym roku realizuje ten program.

Przypomnijmy, Gimnazjum nr 2 zajęło I miejsce w regionie i II miejsce na szczeblu ogólnopolskim w poprzedniej edycji TalentowisSKO.

TalentowiSKO to autorski Program Banków Spółdzielczych z Grupy BPS. Jedyny Program na rynku bankowym, który swoim zakresem obejmuje uczniów ze wszystkich grup wiekowych i poziomów edukacyjnych: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Bardzo ważne jest, aby dobre nawyki w zakresie finansów i przedsiębiorczości były kształtowane w dzieciach już od najmłodszych lat. Obecnie sytuacja wygląda jednak tak, że zakres nauczania w szkołach podstawowych nie uwzględnia zajęć z przedsiębiorczości, a program dotyczący tej tematyki w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych nie dostarcza uczniom praktycznej wiedzy. Jest on doskonałym sposobem na uzupełnienie tych braków i wypracowanie wśród dzieci i młodzieży umiejętności systematycznego oszczędzania i gospodarowania pieniędzmi.

Program rozwija w uczniach umiejętności społeczne i wyposaża w wiedzę niezbędną do dobrego funkcjonowania w społeczeństwie kierującym się zasadami wolnorynkowymi. Wyrabia szacunek do pracy zarobkowej i uczy dobrego gospodarowania pieniędzmi. Rozwija umiejętność dostrzegania swoich talentów i wykorzystywania ich do realizacji zakładanych celów.

W ramach programu TalentowiSKO szkoła organizuje w dniach 12-16 grudnia Kiermasz Bożonarodzeniowy. Zapraszamy wszystkich na świąteczne zakupy. Na kiermaszu będzie można zakupić min.: stroiki świąteczne, ozdoby choinkowe, sianko na stół wigilijny, suszone owoce, kartki świąteczne.

logotyp-programu-talentowisko-w-wysokiej-rozdzielczosci