GŁOŚNE CZYTANIE W SP3

Od czterech lat, 29 września, w Szkole Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie odbywa się maraton głośnego czytania pod hasłem „To warto przeczytać!”. W akcji zorganizowanej przez bibliotekę szkolną w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania w bieżącym roku uczestniczyli uczniowie z 30 klas 0-VIII.

Impreza czytelnicza polegała na głośnym odczytaniu na forum klasy fragmentów ulubionych książek. Całą akcję czytania inicjowały panie z biblioteki: Ewa Abramek i Kinga Grzelak. Swoje lektury z czasów szkolnych prezentowali też: pani Aniceta Topyła – wicedyrektor, panie Anna Janikowska i Agnieszka Poznańska – pedagodzy szkolni, pani Urszula Czakon – logopeda, wychowawcy klas 0-III oraz nauczyciele poloniści. Do udziału w akcji zaprosiliśmy też panią Annę Wróblewską (pracownika Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubartowie) oraz dziadków dzieci z oddziału przedszkolnego.

Czytanie w oddziale przedszkolnym odbywało się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, realizowanego w bieżącym roku.

Fotorelację z naszej akcji można obejrzeć również tutaj: https://www.facebook.com/sp3lubartow/.

Do zobaczenia i usłyszenia za rok!

Ewa Abramek