Głosuj w Budżecie Obywatelskim. To już 26-27 września

Przypominamy, że głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego odbędzie się w dniach 26-27 września w godzinach od 9.00 do 17.00. Tak jak w poprzedniej edycji głosować będzie można tradycyjnie w siedzibie Urzędu Miasta Lubartów oraz drogą elektroniczną za pośrednictwem portalu Budżetu ObywatelskiegoDo wyboru będzie 6 projektów. Nowością jest to, że mogą głosować wszyscy mieszkańcy.

Oprócz głosowania stacjonarnego zagłosować będzie można też elektronicznie poprzez formularz udostępniony na stronie lubartow.budzet-obywatelski.org. Po wejściu na wspomnianą stronę i kliknięciu „Głosuj online” będziemy musieli zapoznać się z zasadami głosowania i kliknąć „Rozpocznij Głosowanie”. Po wybraniu maksymalnie trzech projektów osoba głosująca będzie musiała podać swój nr PESEL oraz zaakceptować wymagane oświadczenia. Głos weryfikowany będzie specjalnym kodem wysyłanym smsem (z jednego numeru telefonu mogą skorzystać dwie osoby biorące udział w głosowaniu). Mogą brać udziałkażdy mieszkaniec mający stałe miejsce zamieszkania na terenie miasta.

 Kwota przeznaczona na Budżet Obywatelski 2022 to 410 tysięcy złotych.

Lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców:

  1. I koncert ”Open Rap Festival 2022” w Lubartowie

(Organizacja festiwalu, w którym weźmie udział 5 gwiazd polskiej sceny RAP. Szacunkowy koszt 200 000 zł)

  1. Budowa 20 szt. drewnianych stoisk handlowych na placu przed ratuszem

(Zakup i montaż 20 szt. drewnianych stoisk handlowych z możliwością ich składania. Szacunkowy koszt 130 495,20 zł)

  1. Lubartowski Skatepark

(Budowa Skateparku dla dzieci i młodzieży przy Szkole Podstawowej nr 3
w Lubartowie. Szacunkowy koszt 203 278 zł)

  1. Uniwersalna Mobilna Scena Teatralna

(Zakup i montaż uniwersalnej sceny teatralnej. Szacunkowy koszt 58 425 zł)

  1. Utwardzenie terenu przed cmentarzem komunalnym przy ul. Gazowej
    w Lubartowie

(Utwardzenie kostką brukową części terenu o powierzchni 560m2 (35 x 16m) przed cmentarzem komunalnym w Lubartowie przy ul. Gazowej. Szacunkowy koszt 195 976 zł)

  1. Zakup autobusu w ramach projektu pilotażowej bezpłatnej komunikacji miejskiej

(Zakup średniej wielkości autobusu pozwalającego uruchomić pilotażową i bezpłatną komunikację miejską w Lubartowie. Szacunkowy koszt 190 650 zł)

Szczegółowe informacje dotyczące projektów zgłoszonych przez mieszkańców znajdują się na stronie www.lubartow.pl w zakładce Budżet Obywatelski 2022 oraz na stronie lubartow.budzet-obywatelski.org.

SC