Gmina Jeziorzany: polonez w zderzeniu z ciągnikiem z naczepą

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 03.06 do dnia 09.06. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 20 zdarzeń, w tym 7 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

W dniu 06.06 o godz. 1218 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Krępa, gm. Jeziorzany. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego Polonez Caro Plus oraz ciągnika siodłowego DAF z naczepą. Samochodem osobowym podróżowała jedna osoba, która w chwili dojazdu zastępów straży pożarnej znajdowała się w karetce pogotowia. Poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala. Pojazdem ciężarowym podróżował sam kierowca, który nie odniósł żadnych obrażeń. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej w Polonezie oraz uprzątnięciu drobnych elementów karoserii. Do chwili zakończenia działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo. W zdarzeniu udział brały: zastęp JRG Lubartów , zastęp JRG Ryki oraz zastęp OSP w Przytocznie oraz OSP w Przytocznie Osiedlu.

W tym samym dniu w miejscowości Glinnik gm. Abramów o godzinie 15.43 doszło do pożaru samochodu osobowego marki Peugeot 207. W chwili przybycia straży pożarnej pojazd całkowicie objęty był pożarem. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia palący się pojazd ugaszono za pomocą środków gaśniczych. Kierująca nie odniosła żadnych obrażeń.
Po wykonaniu czynności przez Policję pojazd został zabrany z miejsca zdarzenia. 
W zdarzeniu udział brały: 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP z Abramowa.