Gmina Jeziorzany: zginął kierowca vw golfa


Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 19.08. do dnia 25.08. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 29 zdarzeń, w tym 11 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

W dniu 21.08. o godz. 1027 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze kurnika w miejscowości Krasne, gm. Uścimów. Po przybyciu na miejsca zdarzenia okazało się, że pali się kompleks budynków przeznaczonych do hodowli drobiu. W chwili powstania pożaru wewnątrz obiektu nie było zwierząt. Pożarem objęte zostało całkowicie wnętrze budynku. Pożar stanowił zagrożenie dla sąsiadującej wiaty ze słomą i garaży ze sprzętem. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz działaniach gaśniczych obiektów objętych pożarem. W wyniku pożaru zniszczeniu uległa więźba dachowa, poszycie dachu oraz instalacje wewnątrz obiektu. W działaniach udział brało łącznie 10 zastępów w tym: 3 zastępy JRG Lubartów, zastęp JRG Łęczna oraz zastępy OSP z Uścimowa, Ostrowa Lubelskiego, Jam, Krasnego, Maśluch i Głębokiego.

W dniu 24.08. o godz. 19 44 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Krępa, gmina Jeziorzany. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono że, samochód osobowy VW Golf zjechał z przydrożnej skarpy, uszkadzając barierę metalową i leży na dachu. Wewnątrz znajdował się mężczyzna nie dający oznak życia. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji gazowej oraz wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej. Przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon mężczyzny. Okoliczności w jakich doszło do zdarzenia wyjaśnia Policja. W działaniach udział brały: zastęp JRG Lubartów, zastęp JRG Ryki oraz zastępy OSP z Przytoczna i Jeziorzan.