GRAND PRIX POLSKI SENIORÓW I JUNIORÓW W TAEKWON-DO

8 medali zawodników Lewartu

W dniach 25-27 marca w Głubczycach odbyły się zawody Grand Prix Polski seniorów i juniorów w taekwon-do. W imprezie rywalizowały 224 osoby z 37 klubów, w tym dziesięcioosobowa grupa z Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów.

Zawody stanowiły sprawdzian generalny przed Mistrzostwami Europy seniorów i juniorów. Mistrzowska impreza odbędzie się w dniach 26 kwietnia – 1 maja w miejscowości Porec w Chorwacji. W Głubczycach Lewart wystąpił bez większości czołowych zawodników. Mimo tego podopieczni trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski pokazali się z bardzo dobrej strony. Zdobyli łącznie 8 medali – 3 złote, srebrny i 4 brązowe. W rywalizacji juniorów nasi przedstawiciele uplasowali się na trzecim miejscu, dzięki zdobyciu 4 medali – 2 złotych, srebrnego i brązowego.

Lubartowscy medaliści zawodów w Głubczycach:

juniorzy: złote medale – Oliwia Romanek w walkach 5-2 kup powyżej 65 kg, Mateusz Wrotkowski w walkach 5-2  kup do 68 kg; srebrny medal – Nazar Chumachenko w walkach 1 kup-dan do 68 kg; brązowy medal – Hanna Szczygielska w walkach 5-2 kup do 50 kg;

seniorzy: złoty medal – Maciej Szczepański w walkach do 57 kg; brązowe medale – Anastasiia Kalashnykova w walkach do 68 kg, Amelia Małyska w walkach powyżej 75 kg, Nazar Chumachenko w walkach do 70 kg.

ig