Halloween w Centrum Zasobów Języka Angielskiego

 4 listopada w Centrum Zasobów Dydaktycznych Języka Angielskiego (YLRC), które działa przy Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Lubartowie, zorganizowana została lekcja kulturowa dla uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu lubartowskiego.Tym razem YLRC, wraz z wychowawczynią p. Anną Matczuk, odwiedzili uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubartowskiej w Łucce. Tematem lekcji poprowadzonej przez p. Monikę Fedorowicz było Święto Halloween.

Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej interaktywnej nauki słówek związanych z Halloween, gdzie uczniowie ćwiczyli poprawność ich wymowy. Następnie uczestników zachwyciła specjalnie przygotowana prezentacja multimedialna na temat pochodzenia i historii tego święta oraz tradycjach związanych z obchodzeniem Halloween na świecie.

Nie zabrakło również elementu uwielbianej przez dzieci zabawy. W celu utrwalenia poznanego wcześniej słownictwa dzieci zagrały w „śnieżki”- papierowe kulki z ukrytymi w nich obrazkami przedstawiającymi symbole i postaci związane z Halloween. Zadaniem uczestników było odszukanie tej samej ilustracji na specjalnie przygotowanej tablicy, oraz dobranie słowa do ilustracji. W kilku „śnieżkach” ukryte były także cukierki. Osoba która wylosowała cukierek, musiała wykonać zadanie specjalne- „Taniec Czarownicy”. Następnie uczniowie zabrali się ochoczo do rozwiązywania różnego rodzaju łamigłówek językowych. Ostatnim z zadań był konkurs pod hasłem „Najbardziej przerażająca twarz”. Dzieci pracując w grupach, miały za zadanie pomalować twarz jednej wybranej osobie. W nagrodę zwycięska grupa otrzymała szablon do wykonania maski wampira.

Na zakończenie spotkania dzieci zostały obdarowane czekoladowymi cukierkami zgodnie ze zwyczajem typowym dla święta Halloween „Trick or treat”- „Cukierek albo psikus”. Wielką radość sprawiły dzieciom także balony z przerażającymi symbolami Halloween, które otrzymali wszyscy od prowadzącej zajęcia.

Monika Fedorowicz

image007-1image009-1image010-1image023-1image026image040-1

image041-1