Historyczno-prawne sukcesy uczniów II LO

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie z klasy III g, o profilu europejsko-prawnym, w ostatnim czasie osiągali sukcesy w olimpiadach i konkursach poszerzających ich wiedzę z przedmiotów kierunkowych.

Tegoroczni maturzyści, choć mają przed sobą egzamin dojrzałości i przygotowywali się do matury próbnej, potrafili skoncentrować się także na konkursach poszerzających ich historyczno-prawne zainteresowania.

Weronika Serwin zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Warto wspomnieć, że konkurs ten ma bardzo wysoki poziom i uczniom rzadko udaje się przekroczyć wymagany limit punktów, uprawniający do przejścia do kolejnego etapu.

Karolina Pasek zakwalifikowała się do wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym. To duży sukces, ponieważ tylko jedenaście osób z województwa lubelskiego przeszło do etapu wojewódzkiego tego konkursu.

Mateusz Kaczor i Emil Salczyński zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego XLIV Olimpiady Historycznej.

Wszystkim uczniom i ich opiekunowi Adamowi Sabatowi gorąco gratulujemy. Życzymy sukcesów podczas kolejnych etapów zmagań z historią i prawem.

II LO