I miejsce dla gazetki z SP3

Sukcesy dziennikarskie uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. P. Firleja i Gimnazjum nr 1 im. KEN w Lubartowie w promowaniu naszej Małej Ojczyzny.

31 maja redaktorzy szkolnego pisma SZKOLNIAK ze Szkoły Podstawowej nr 3 oraz uczniowie Gimnazjum nr 1 im KEN – byli w Zespole Szkół Publicznych w Suścu. Zostali zaproszeni na podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu na gazetkę szkolną „LUBELSZCZYZNA – moja Mała Ojczyzna”.IX edycja konkursu przebiegała pod hasłem: „Geografia lubelskich opowieści, legend i baśni”. Mamy powody do radości, gdyż gazetka SZKOLNIAK zdobyła I miejsce. Opracował ją Zespół konkursowy w składzie: Michał Czerski kl. VI e, Jakub Furtak kl. VI e, Bartłomiej Gołębiowski kl. VI e. Natomiast gimnazjaliści z kl. III c: Jakub Bobiarski, Łukasz Kaczor i Jan Ślifirczyk otrzymali wyróżnienie. Ponadto z gimnazjum brały również udział zespoły
z kl. III b: Iza Misztal, Zuzanna Pożarowszczyk i Ilona Kubera; z kl. III c: Jan Kolano, Jakub Podleśny i Dawid Krajewski; z kl. III d: Aleksandra Bącławek, Jakub Dyjakiewicz i Kewin Korzeniowski.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie specjalnego wydania szkolnego pisma, w którym należało zareklamować swoją szkołę oraz region. Uczniowie poszukiwali spisane oraz do tej pory nie publikowane legendy i inne przekazy literackie, opisujące miejsca, postaci
i wydarzenia z najbliższej okolicy, Lubartowa, gminy, regionu. 
Prace zostały wykonane pod kierunkiem opiekuna gazetki, nauczyciela języka polskiego, p. Grażyny Antoniuk. Warto dodać, że konkurs organizowany przez Zespół Szkół Publicznych w Suścu odbywa się pod honorowym patronatem: Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka; Marszałka Województwa Lubelskiego Sławomira Sosnowskiego; Lubelskiego Kuratora Oświaty Teresy Misiuk. Po części artystycznej, wręczeniu dyplomów i nagród, uczestnicy konkursu wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce po jednym z najpiękniejszym szlaków na Roztoczu – „Szlaku Szumów”. Wycieczka zakończyła się ogniskiem i poczęstunkiem w urokliwym miejscu na Roztoczu. Gratulujemy naszej młodzieży tak wysokich osiągnięć na szczeblu wojewódzkim.

Grażyna Antoniuk