I Półmaraton Lubartowski – wystartuj w biegu towarzyszącym

Pierwszy Półmaraton Lubartowski połączony z Festynem Integracyjnym startuje już 7 września. Głównemu biegowi (nieco ponad 21 km) towarzyszyć będą trzy biegi. Poniżej podajemy zasady udziału w biegach. Mapki z trasami biegów znajdziesz tutaj: http://www.lubartowiak.com.pl/fakty/pobiegnij-dla-julki/

BIEG INTEGRACYJNYdystans – 500m

Start godz. 12.30

Do udziału w tym biegu zapraszamy przede wszystkim osoby niepełnosprawne z różnego rodzaju niepełnosprawnościami oraz osoby pełnosprawne chcące pomóc pozostałym uczestnikom lub po prostu im potowarzyszyć. Zgłoszeń dokonują instytucje pracujące na co dzień z osobami niepełnosprawnymi.

BIEG MALUCHA – dystans 200m

Start godz.13.00

Ten bieg to przede wszystkim zabawa. Mamy jednak nadzieję, że dzięki niemu uda się zaszczepić

w dzieciach chęć do biegania.

Jakie przewidzieliśmy kategorie?

Dwie kategorie wiekowe:

  1. przedszkolaki+ uczniowie klas pierwszych szkół podstawowych,

  2. uczniowie klas II i III szkół podstawowych.

Dodatkowo w każdej kategorii wiekowej osobno klasyfikujemy dziewczynki i chłopców.

Co należy zrobić, by wystartować w biegu?

  • Każdy uczestnik musi zostać zgłoszony przez rodzica, który podpisuje zgodę na udział dziecka w biegu. Zapisy przyjmujemy 7 września 2014r. od godziny 11.00 w oznakowanym miejscu przed budynkiem Urzędu Miasta Lubartów.

  • Uczestnicy powinni być ubrani na sportowo.

BIEG SPONSOROWANY – dystans 2000m

Start godz.14.45

Bieg organizujemy przy udziale Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Co należy zrobić, by wystartować w biegu?

Należy dokonać prostej rejestracji na stronie www.lublin.caritas.pl. Przy każdym biegaczu pojawi się możliwość zasponsorowania jego biegu lub krótkiego odcinka. Minimalna kwota to 30 zł.

Kto może być sponsorem?

Absolutnie każdy! Mąż może zasponsorować bieg swojej żonie, żona mężowi, kolega koleżance, biegacz biegaczowi, sąsiadka sąsiadce albo sąsiadowi, firma pracownikowi, nieznajomy nieznajomemu . Prościej mówiąc, każdy każdemu! Wystarczy postępować zgodnie z informacjami na stronie Caritas i elektronicznie dokonać wpłaty.

Jeżeli ktoś nie ma możliwości dokonania wpłaty elektronicznie, można zostać sponsorem w dniu biegu, wrzucając pieniądze do puszki, która będzie znajdowała się przy oznakowanym stanowisku CARITAS.

Co stanie się z zebranymi pieniędzmi?

Zasilą konto Funduszu Caritas Dzieciom, którego opieką objęta jest Julka Piskorska. Będzie to zatem kolejna możliwość wsparcia dziewczynki i jej leczenia.

UWAGA! Zarejestrowany uczestnik bierze udział w biegu, nawet jeśli nie znajdą się osoby, które zasponsorują jego udział.

bieg caritas