IC w Warszawie

Po okresie izolacji, nauczania w trybie online, dzieci wreszcie wróciły do szkół, rozpoczynając ostatnią prostą przed zakończeniem roku szkolnego i próbując odzyskiwać stracony czas w kształtowaniu uczniowskich relacji. Dobrym na to sposobem są szkolne wycieczki. Korzystając z pięknej pogody oraz Dnia Dziecka klasa IC z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie pojechała na wycieczkę do Warszawy.

O 8:00 wszyscy zebrali się pod Tesco i podekscytowani czekali na przyjazd autokaru. Opiekunami wycieczki byli Rafał Wrotkowski i Adam Sabat. W autokarze panowała świetna atmosfera, uczniowie integrowali się ze sobą. Po przyjeździe do Warszawy młodzież udała się na spacer po Łazienkach Królewskich, który połączony został z ciekawą lekcją historii przeprowadzoną przez Pana Sabata. Po zwiedzeniu Łazienek uczniowie otrzymali trochę czasu wolnego w galerii „Złote Tarasy”. Mogli wtedy spożyć ciepły posiłek i wypocząć przed dalszym odkrywaniem Warszawy. Po południu uczniowie udali się na spacer po Starym Mieście, podczas którego dotarli do m.in: Ogrodu Saskiego, Uniwersytetu Warszawskiego oraz oczywiście Kolumny Zygmunta. Później już tylko podróż do Lubartowa i o 21:00 wszyscy szczęśliwie odebrani zostali przez stęsknionych rodziców.

Nasza klasa świetnie się bawiła i uważa czas wycieczki za przyjemnie spędzony. Na pewno zapamiętamy z tego wyjazdu wiele ważnych i przydatnych historycznych faktów, ale był to także udany czas integracji klasowej.

Hanna Gruba

Alicja Smyk