II C z II LO na wycieczce Warszawie

13 kwietnia uczniowie klasy IIC wraz z kilkoma osobami z klasy IIID wybrali się na wycieczkę do Warszawy, aby odwiedzić Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, a wieczorem uczestniczyć w spektaklu Teatru Narodowego.

Wyruszyliśmy o 8:00 rano. Opiekunami wycieczki byli Panowie Rafał Wrotkowski oraz Adam Sabat. Pierwszym przystankiem naszej podróży było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które wywarło wielkie wrażenie na uczniach oraz pozwoliło głębiej poznać historię Żydów, mieszkających w Polsce na przestrzeni wieków. Potem zwiedziliśmy Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie mogliśmy przyjrzeć się grobom zmarłych żołnierzy i innych znanych osobistości, o których opowiedzieli nam opiekunowie. Była to niezwykła lekcja historii. Następnie otrzymaliśmy trochę czasu wolnego w galerii Złote Tarasy, gdzie mogliśmy zjeść ciepły posiłek i wypocząć. Ostatnią atrakcją dnia był spektakl „Kordian” w Teatrze Narodowym w reżyserii Jana Englerta. Przed wejściem na salę teatralną zwiedziliśmy jeszcze dokładnie budynek Teatru Narodowego. Po spektaklu udaliśmy się do autokaru i bezpiecznie wróciliśmy do Lubartowa oraz stęsknionych rodziców.

Nasza klasa świetnie bawiła się i uważa czas wycieczki za przyjemnie spędzony. Na pewno zapamiętamy z tego wyjazdu wiele historycznych faktów oraz cudowny spektakl w Teatrze Narodowym.

Ala Smyk, IIC