II LO na Międzynarodowych Zawodach Matematycznych

7 kwietnia odbył się międzynarodowy drużynowy konkurs matematyczny „Nàboj”, w którym wystartowali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie.

Zadania w Náboju wymagają inwencji i pomysłowości. Sukces w konkursie nie zależy tylko od indywidualnych umiejętności zawodników, ale także od efektywnej współpracy całej drużyny. Jego celem jest pobudzenie wyobraźni, rozwijanie myślenia logicznego i ukazanie uczniom piękna matematyki. Konkurs ten odbywa się jednocześnie w siedmiu państwach: Austrii, Czechach, Niemczech, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech, w Polsce i na Słowacji, w 13. lokalizacjach: Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, Krakowie Pradze, Opawie, Bratysławie, Koszycach, Pasawie, Linzu, Budapeszcie, Veszprém i Edynburgu. W każdym z tych miast tworzony jest lokalny ranking drużyn. Uczniowie mogą porównywać swoje wyniki w rankingu krajowym oraz międzynarodowym.

W II LO zostały utworzone dwie pięcioosobowe drużyny. „Juniorzy” w składzie: Kaja Karwacka, Magdalena Skrzypiec, Jan Adamek, Mateusz Kołodziejczyk i Aleksander Wójtowicz – wszyscy z klasy I A (opiekun Katarzyna Kowalczyk) oraz „Seniorzy” w składzie: Przemysław Podleśny, Dominik Rojek z klasy II A oraz Wiktoria Kaczorkiewicz, Krzysztof Oniszczuki i Bartosz Mazurek z klasy III A (opiekun Ewa Biernacka).

Miło nam poinformować, że drużyna „Seniorów” zajęła 7. miejsce w lokalizacji Warszawa – otrzymując okolicznościowe koszulki, a 17. w Polsce (na 99 drużyn startujących) oraz 31. w rankingu międzynarodowym (na 405 drużyn). Drużyna „Seniorów” zajęła 3. miejsce w województwie lubelskim ulegając tylko drużynom z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie i Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Lublinie.

Druga drużyna „Juniorów” osiągnęła również bardzo dobry wynik, tuż za miejscem nagradzanym w Warszawie, i podobnie 3. miejsce w województwie lubelskim, za drużynami z I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie i Prywatnego Liceum im. Królowej Jadwigi oraz 77. miejsce w Polsce (na 126 drużyn) i 170. na świecie (na 450 drużyn).

Gratulujemy!

Materiał: II LO