II LO na Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

Drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie uplasowała się na V miejscu podczas etapu wojewódzkiego XXVII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

11 maja na Błoniach pod Zamkiem Lubelskim do rywalizacji stanęło dziesięć najlepszych drużyn z całego województwa lubelskiego, wyłonionych podczas wcześniejszych eliminacji rejonowych. Powiat lubartowski reprezentował zespół z II LO, pod opieką Sławomira Zdunka, w składzie: Karolina Pytka, Kinga Cybul, Anna Szymczak, Agnieszka Guz i Paweł Oniszczuk.

Pamiętajmy, że pierwsze minuty są zwykle najważniejsze, aby uratować komuś zdrowie, a nawet życie. Niestety bardzo wiele osób często nie wie, jak zachować się podczas wypadku. Ideą Mistrzostw Pierwszej Pomocy było wykorzystanie wiedzy w praktyce i zmierzenie się z przypadkami, które mogą spotkać nas każdego dnia.

Uczestnicy musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i praktyczną. Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża przygotował stacje urazowe, w których trzeba było udzielić pomocy poszkodowanym w konkretnych sytuacjach. Z zadaniami najlepiej poradziła sobie drużyna reprezentująca XXI Liceum Ogólnokształcące im. St. Kostki w Lublinie. Drużyna z II LO zajęła także bardzo dobre V miejsce, zdobywając puchar.

Gratulujemy!

II LO/AO