II LO na Mistrzostwach Pierwszej Pomocy

Sukces odnotowała drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie podczas etapu okręgowego XXVI Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK, zdobywając IV miejsce.

Zawody odbywały się 12 maja nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie. Do rywalizacji stanęły najlepsze drużyny z całego województwa lubelskiego. Powiat lubartowski reprezentował zespół z II LO pod opieką Sławomira Zdunka w składzie: Karolina Pytka, Kinga Cybul, Anna Szymczak, Agnieszka Guz i Paweł Oniszczuk.

Podczas Mistrzostw, oprócz wiedzy teoretycznej, zawodnicy musieli wykazać się działaniem w praktyce. Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża przygotował stacje urazowe, w których trzeba było udzielić pomocy poszkodowanym w konkretnych sytuacjach. Z zadaniami najlepiej poradziła sobie drużyna reprezentująca XXI Liceum Ogólnokształcące im. St. Kostki w Lublinie, drugie miejsce zdobył Zespół Szkół nr 3 im. T. Kościuszki z Hrubieszowa, a na trzecim miejscu znalazła się drużyna reprezentująca I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju.

Drużyna z II LO uplasowała się tuż za podium, osiągając jednak świetny wynik i zdobywając puchar za IV miejsce w trudnej rywalizacji.

Gratulujemy uczestnikom i opiekunowi za osiągnięcie historycznego dla II LO sukcesu w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy.

II LO