II LO na wirtualnym Dniu Otwartym SGGW

Uczniowie klas IIIa oraz IIj z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie wzięli udział w Dniu Otwartym, jaki metodą online zorganizowała dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Podczas Dnia Otwartego uczestnicy spotkania online mogli zapoznać się z ofertą 38 kierunków studiów realizowanych na 13 wydziałach SGGW oraz z propozycją studiów w Szkole Doktorskiej. Uczelnia opracowała interaktywną mapę ze stoiskami wydziałów, które zawierały linki do filmów opisujących dany wydział, kierunki studiów oraz perspektywy zawodowe. Dla tegorocznych maturzystów przygotowano także stoisko Uniwersytetu Otwartego, który organizuje kursy maturalne.
W godzinach od 9.00 do 15.00 uczniowie mieli również możliwość zadawania na czacie pytań dotyczących uczelni i przyszłej kariery, mogli też wykonać testy kompetencji zawodowych oraz wziąć udział w konkursie wiedzy o studiach w SGGW.
Inicjatywa wirtualnego Dnia Otwartego to okazja dla młodzieży, aby w czasach pandemii bezpiecznie poznać ofertę wybranej wyższej uczelni. Uczniowie z II LO dowiedzieli się, jakie przedmioty zdawać na maturze, aby dostać się do SGGW, jakie są zasady rekrutacji oraz który kierunek studiów wybrać, aby realizować swoje pasje.

Julia Turowska II j