II LO nakręca się na pomoc!

Miło nam poinformować, iż  z inicjatywy uczniów Szkolnego Koła PCK, przy II Liceum Ogólnokształcącym im. P. Firleja w Lubartowie stanął czerwony pojemnik w kształcie serca na plastikowe nakrętki.

Już teraz można wrzucać do niego plastikowe nakrętki od butelek. Zbiórka ma nie tylko wymiar charytatywny, lecz przy okazji również ekologiczny.

Zbieranie nakrętek jest jedną z najpopularniejszych akcji o charakterze charytatywnym, przy okazji ma też wymiar ekologiczny. Zebrane nakrętki są sprzedawane, a pieniądze przeznaczane na wózki inwalidzkie, łóżka rehabilitacyjne lub inny potrzebny sprzęt dla hospicjum lub też rehabilitację potrzebujących.

Jednocześnie zbiórka nakrętek w doskonały sposób uświadamia ludziom, czym tak naprawdę jest recykling i że dzięki niemu można osiągnąć pożytek. Do tego podnosi poziom odzysku surowców pochodzących z odpadów komunalnych, jak też obniża koszt wywozu śmieci.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji i do dołączenia  do zbiórki. Możemy zrobić coś dobrego. Liczą się chęci i ilość – im więcej korków i zakrętek, tym lepiej!

II LO