II LO o miłości w twórczości Herberta

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie mają bardzo różnorodne zainteresowania i pasje, a te artystyczne mogli zaprezentować w XVII Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim.

Festiwal organizowany jest corocznie przez XIV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Lublinie pod honorowym patronatem pani Katarzyny Herbert. Cel przeglądu to popularyzowanie postaci i twórczości wybitnego polskiego poety – Zbigniewa Herberta. W jego licznych dziełach poetyckich i prozatorskich odnaleźć można wiele odcieni skomplikowanego uczucia, jakim jest miłość, dlatego tematem tegorocznej edycji konkursu była „Miłość w twórczości Zbigniewa Herberta”. Konkurs obejmował pięć kategorii: recytacja, plastyczna, fotograficzna, muzyczna oraz filmowa, a skierowany był do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce.

Jury konkursowe w swoim werdykcie szczególnie doceniło licealistów z II LO:

  • W kategorii filmowej nagrodę otrzymał Krzysztof Kasperek z klasy I e, pracujący pod kierunkiem Justyny Świderskiej-Niedobit.
  • W kategorii fotograficznej wyróżniona została Aleksandra Krupa z klasy II c, która wykonała zdjęcie, będące interpretacją wiersza „Do rzeki”. Opiekunem uczennicy jest Aleksandra Solarz.
  • W kategorii muzycznej II LO zdobyło dwa wyróżnienia. Pierwsze otrzymała Magdalena Dąbrowska z klasy II d, która podjęła się interpretacji wiersza „Dwie krople” (wokal i gitara). Drugie wyróżnienie trafiło do zespołu trzech dziewcząt z klasy I a: Aleksandry Kukiełki (wokal i gitara), Karoliny Pudlak (keyboard) i Sary Kusio (skrzypce), które dokonały aranżacji muzycznej wiersza „Piosenka o nas”. Opiekunem uczennic jest Paweł Pasikowski.

Ogłoszenie wyników, prezentacja zwycięzców i wręczenie nagród nastąpi podczas Koncertu Laureatów 24 marca 2017 roku w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Lublinie. Gratulujemy docenionym uczniom II LO i cieszymy się, że po raz kolejny udowodnili swoją artystyczną wrażliwość.

AO