II LO o Unii Europejskiej

3 grudnia br. uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie wzięli udział w szkolnych eliminacjach XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny krąg”.

Organizatorami tej znanej w kraju olimpiady są: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Parlament Europejskiego Biura w Polsce oraz sieć Informacji Europejskiej Europe Direct w Polsce, a honorowy patronat sprawują posłowie do Parlamentu Europejskiego: Robert Biedroń, Tomasz Frankowski, Andrzej Halicki, Krzysztof Hetman, Ryszard Legutko, Janusz Lewandowski, Janina Ochojska, Radosław Sikorski oraz Róża Thun.

Warto zauważyć, że ten prestiżowy konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. Pomimo trwającej pandemii jego tegoroczna edycja również cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem – w I etapie wzięło udział 1108 uczniów reprezentujących 112 szkół w całym kraju.

Młodzież rozwiązywała test składający się z 50 pytań sprawdzających wiedzę o Unii Europejskiej. Na rozwiązanie zadań uczestnicy mieli 30 minut. Bardzo cieszy fakt, że wśród zwycięzców pierwszego etapu są: Wiktor Jabłoński, Maria Serwin, Dominika Piotrowiak i Wiktoria Kopciuch, którzy uczęszczają do klasy II i. Licealiści uzyskali wymaganą ilość punktów i znaleźli się wśród 491 osób, które zakwalifikowały się do etapu okręgowego olimpiady.

Do zawodów uczniowie byli przygotowywani przez Pana Adam Sabata. Gratulacje!!! Życzymy Wam powodzenia w kolejnym etapie olimpiady!

II LO